Menü Kapat

Çocuk Parkı Zemin Kaplama

Çocuk oyun parkları, zeminin en hassas olması gereken yerler arasındadır. Zira çocuk parkları, çocukların hem güvenle hem de en iyi şekilde oyun oynamaları için projelendirilir. Elbette çocuk parkı zemin kaplama aşamasında da çeşitli çözümlerden faydalanmak mümkündür. Bu çözümlerden en bilineni ise, kauçuk karodur. Aynı zamanda; EPDM dökme kauçuk zemin, kauçuk bağlayıcılar ile kullanılarak çözüm üretilebilir.

Kauçuk Zemin Kaplama Özellikleri

Kauçuk zemin kaplama, zeminin hassas ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlar. Bu durum, özellikle de çocuk parklarında veya spor salonlarında çocukların ve gençlerin yararlanmalarını önler. Ek olarak kauçuk zemin kaplama çözümleri, yağmur ya da kar gibi olumsuz hava koşullarında da iyi bir zemin yapısı sunar. Bu durum, yağmur sonrasında aktivitelerin yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Kauçuk Zemin Kaplama Avantajları

Kauçuk zemin kaplama seçenekleri arasında; kauçuk karo, altıgen kauçuk, yapboz kauçuk, rulo kauçuk ve benzeri çözümler bulunmaktadır. EPDM dökme ve SBR dökme kauçuk zemin kaplama  da en çok kullanılan çözümlerdendir. Avantajlarını ise şöyle sıralamak mümkündür;

  • Çocuk parkı zemin kaplama seçenekleri arasında kullanılmaktadır. Bu sayede, çocuklar için uygun oyun alanları oluşturulabilir.
  • Çocuk parklarında, çocukların sevdiği şekilde tasarlanabilir. Örnek olarak, kauçuk zemin kaplama seçenekleri sayesinde; seksek veya satranç zeminleri oluşturulabilir.
  • Kauçuk zemin kaplama seçenekleri; yürüyüş yolları, okullar, kreşler, çocuk parkları ve benzeri pek çok alanda en uygun fiyatlı seçenekler arasındadır.

Kauçuk Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Kauçuk zemin kaplama işlemi, temizlenmiş olan beton zemin üzerine entegre edilebilir. Temizlik işleminden sonra, kauçuk zemin ile beton arasına astar uygulanır. Bu işlemi takiben kauçuk yapıştırıcı ürün, mikser yardımı ile karıştırılır. Astar üzerine istenen kalınlıkta uygulanır. Akabinde, kauçuk zemin istenilen renk ve desende uygulanır. Böylece çocuk parklarında hayal gücüne bağlı olarak çeşitli oyun zeminleri tasarlanabilir. Ek olarak spor salonları ya da koşu yollarında da sınırlar çizilebilmektedir.

Çocuk Parkı Zemin Kaplama Fiyat

Kauçuk zemin kaplama fiyatları, ihtiyaçlara göre değişen değerlere sahiptir. Bu nedenle proje bazlı özel fiyat teklifi almak gerekmektedir. Eğer daha fazla bilgi almak istiyorsanız, çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece, kauçuk zemin kaplama fiyatları ya da çocuk parkı zemin kaplama fiyatları konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.